--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Sprzęgło mechanizmu różnicowego tył - 2.0T 4x4

ODPOWIEDZ
lqsn

Sprzęgło mechanizmu różnicowego tył - 2.0T 4x4

Post autor: lqsn » 18 maja 2018, o 12:58

Witam forumowiczów.
Mam spory problem. Od paru dni jestem "szczęśliwym posiadaczem" insigni 2.0 turbo 4x4 w z pełnym wyposażeniem - samochód robi ogromne wrażenie.
Samochód kupiłem od osoby prywatnej, wcześniej był sprawdzony w ASO, gdzie stwierdzili, ze z tylnego napędu "cieknie i potrzebne będzie uszczelnienie za 2-3 tys" - ok, nie ma aut w stanie idealnym.
Niestety 3 dni po zakupie, w tym samym warsztacie ustalili, że jednak niezbędne będzie wymienienie całego sprzęgła mechanizmu różnicowego - cena części w ASO to 12 tys PLN. Na allegro nowe chodzi również za 11 tys PLN. Używanych na allegro są może 4-5 sztuk w cenie 3.5-4,5 tys co jest dla mnie do przełknięcia.
Przejdźmy do meritum - czy ktoś spotkał się u siebie z podobną usterką (pęknięty korpus sprzęgła mechanizmu różnicowego)? Jak sobie poradziliście? Czy ta część od diesla jest taka sama jak od benzyny - można z powodzeniem kupić użwykę z małym przebiegiem? Czy lepiej udać się do prawnika i na podstawie rękojmi odstąpić od umowy i szukać kolejnego diamenciku?

Aktualnie jestem na etapie zabierania auta z ASO i wiezenia do swojeo mechanika, który oceni czy naprawdę jest potrzeba wymiany tej części czy to typowe naciąganie ASO. (ASO Domcar Opel/Ford w Koninie)

EDIT: dla zainteresowanych nr części 13312515
pozdrawiam

wylde
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 1 paź 2016, o 06:37
Auto: Insignia 163 AT/4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Sprzęgło mechanizmu różnicowego tył - 4x4 2.0 turbo

Post autor: wylde » 18 maja 2018, o 13:16

Jest wyciek na zewnątrz? Najczęściej puszcza uszczelniacz między haldexem a dyferencjałem wtedy 3tyś wystarczy na naprawę.
Ja bym nie ufał ASO bo oni nie naprawiają tylko wymieniają. Jaki przebieg ma auto? Wymieniany był olej i filtr?

Mało jest fachowców. Polecam serwis w Józefowie. Zajmuję się haldexem od dłuższego czasu i ich diagnozy i naprawy są skuteczne.
https://www.facebook.com/SerwisOpel/

Co do 'swoich' mechaników to jeżeli nie wiedzą jak działa haldex to będą wróżyć z fusów. Strata czasu.

lqsn

Re: Sprzęgło mechanizmu różnicowego tył - 4x4 2.0 turbo

Post autor: lqsn » 18 maja 2018, o 14:02

Tak, wyciek jest na zewnątrz. Podejrzewali właśnie uszczelniacz między haldexem a dyferencjałem, ale jednak okazało się że podobno jest pęknięty korpus sprzęgła mechanizmu różnicowego (przepraszam, jeżeli coś niejasno opisuję ale nie jestem mechanikiem)
Auto ma udokumentowany przebieg 125 tys KM.
Mój mechanik to rodzina, chcę żeby spojrzał i nie wymyślał głupot tylko zobaczył czy faktycznie korpus jest popękany i dlatego cieknie. Prócz tego jest kompetentny więc wierzę, że jego ocena będzie prawidłowa.
Na szczęście jestem z Warszawy, więc chyba podjadę do tego Józefowa jak już będzie wiadomo co i jak.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Sprzęgło mechanizmu różnicowego tył - 4x4 2.0 turbo

Post autor: kuba89 » 18 maja 2018, o 18:09

Jakby pękł korpus, byłoby to baaardzo ciekawe. Skąd jestes? Musiałby to obejrzeć ktoś kto juz to przerabiał. Z tymi 12k zł to prawda, tyle kosztuje nowy. Napisz skąd jestes to bedziemy radzili dalej... ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lqsn

Re: Sprzęgło mechanizmu różnicowego tył - 4x4 2.0 turbo

Post autor: lqsn » 18 maja 2018, o 18:41

Warszawa.
Tak - taka była informacja. Przed kupnem w ASO powiedzieli, że coś tam cieknie ale uszczelnimy i tyle. Chyba zobaczyli, że przyjechałem z Warszawy w garniturze (byłem po pracy) i chcą mnie naciągnąć. Dlatego chcę sprawdzić u kogoś sprawdzonego. Jak naprawdę muszę kupić nowy korpus, to chyba będę szukał używanego, bo za samochód zapłaciłem 35 tys, więc naprawa teraz za 12 nie wchodzi w grę.
Jestem z Warszawy

redzim50

Re: Sprzęgło mechanizmu różnicowego tył - 4x4 2.0 turbo

Post autor: redzim50 » 18 maja 2018, o 18:56

Ja mam za to inny problem z tylnym mostem, może ktoś doradzi a mianowicie podczas ruszania na skreconych kołach dochodzi dziwny dźwięk z tylnego mostu i dodam że jest to od paru dni, dziękuję

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”