--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Przewód wysokiego ciśnienia wspomagania.

ODPOWIEDZ
GANC
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 18 sie 2021, o 16:37
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Iława
Postawił piwo: 9 razy

Przewód wysokiego ciśnienia wspomagania.

Post autor: GANC » 13 gru 2023, o 18:48

Witam serdecznie forumowiczów. Bardzo proszę o pomoc bo już nie mam siły. Oddałem Opla do mechanika ponieważ przy skręcaniu kierownicą było słychać buczenie oraz lekkie drgania. Wymieniłem wcześniej pompę wspomagania i nic nie dało. Padło na przewód ciśnienia Pompa - Maglownica. Część zamówiłem pod VIN. Mechanik powiedział, że ten przewód nie pasuje ponieważ jest inna końcówka która wchodzi do maglownicy. Szukałem części w kilku sklepach, wysyłałem zapytania i wychodzi na to, że nie ma innego przewodu jednak mechanik upiera się, że musi być ponieważ ten który mam nie pasuje. Wysyłam zdjęcie które zrobił mechanik i kawałek rysunku przewodu który nabyłem. Proszę o pomoc ;(



Opel Insignia 2009r. 160 km, 2.0 CDTI

Diesel, VIN W0LGM8EMXA1032428

https://ibb.co/LxVtnLt
https://ibb.co/Ph18jQw

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1021
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Przewód wysokiego ciśnienia wspomagania.

Post autor: spiryt4 » 13 gru 2023, o 22:55

Zmień mechanika ,wymień( łożysko) sprzęgło na alternatorze i buczenia nie usłyszysz. :)

GANC
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 18 sie 2021, o 16:37
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Iława
Postawił piwo: 9 razy

Re: Przewód wysokiego ciśnienia wspomagania.

Post autor: GANC » 14 gru 2023, o 10:42

Na pewno zmienie mechanika, jednak temu juz zaplacilem i robi to w formie poprawki. W nawiazaniu do Twojej odpowiedzi, kola jak są w powietrzu to nie halasuja tak jak na ziemi. Gdyby to bylo lozystko to mysle ze halas utrzymywalby sie caly czas. Wrazenie jest takie, ze to jakby za cienki przewod byl i cisnienie jest za slabe. Nie zmienia to faktu ze czesc ktora posiadam i zamowilem ją po VIN nie bardzo pasuje do tej ktora jest aktualnie w pojezdzie a o to mi najbardziej chodzi

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1021
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Przewód wysokiego ciśnienia wspomagania.

Post autor: spiryt4 » 14 gru 2023, o 14:00

Do pewności sprzęgła alternatora możesz sobie to sam sprawdzić, zdejmując pasek wielorowkowy i zakręcić alternatorem jeśli po złapaniu za koło pasowe alternatora będzie się ono obracało to masz winowajcę koło powinno się zatrzymać a alternator dalej kręcić. Przerabiałem temat w poprzedniej Insigni A.

GANC
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 18 sie 2021, o 16:37
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Iława
Postawił piwo: 9 razy

Re: Przewód wysokiego ciśnienia wspomagania.

Post autor: GANC » 15 gru 2023, o 10:03

spiryt4 pisze:
14 gru 2023, o 14:00
Do pewności sprzęgła alternatora możesz sobie to sam sprawdzić, zdejmując pasek wielorowkowy i zakręcić alternatorem jeśli po złapaniu za koło pasowe alternatora będzie się ono obracało to masz winowajcę koło powinno się zatrzymać a alternator dalej kręcić. Przerabiałem temat w poprzedniej Insigni A.
Wymienie je prewencyjnie aczkolwiek to nie rozwiaze mojego problemu z czescia ktora po numerze jest do tego samochodu a zamontowana jest inna. Odsylam do zdjec ktore zalaczylem
Ostatnio zmieniony 15 gru 2023, o 12:51 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin Forum.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ kierowniczy”