--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Ciśnienie oleju

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alex_k
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 09:08
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Otrzymał  piwo: 1 raz

Ciśnienie oleju

Post autor: alex_k » 26 lip 2013, o 23:14

Hej,

miałem w drodze do Włoch taki przypadek: po przejechaniu z Polski około 1100 km wyświetlił się nagle komunikat: niski poziom oleju silnikowego - uzupełnij! lekko to mną wstrząsnęło, gdyż zjechałem już z autostrady, była północ, a we Włoszech o tej porze znalezienie czynnej stacji (w sensie sklep na stacji) jest trudne. do tego przed wyjazdem sprawdzałem olej i był ok. zjechałem w końcu na agip (który i tak był nieczynny), odczekałem 20 minut aż silnik ostygnie i sprawdziłem poziom - okazało się że jest ok. ruszyłem więc dalej, tylko mocno zły, bo jednak pól godziny uciekło, a za Ferrarą komary cięły nie miłosiernie. komunikat już się nie pojawił.
Krzysztof Opel Insignia Sports Tourer Cosmo 2.0 CDTI
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca LIPIEC

kiego

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: kiego » 25 sie 2013, o 08:02

Może być coś na rzeczy,gdyż u mnie była podobna sytuacja tylko że dotyczyło poziomu płynu w chłodnicy.Po sprawdzeniu okazało się że wszystko jest w normie,a od tamtej pory komunikat się nie pojawił.

-- 25 sie 2013, o 10:02 --

Może być coś na rzeczy,gdyż u mnie była podobna sytuacja tylko że dotyczyło poziomu płynu w chłodnicy.Po sprawdzeniu okazało się że wszystko jest w normie,a od tamtej pory komunikat się nie pojawił.

michalbierun

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: michalbierun » 31 gru 2013, o 16:30

Panowie miałem dziś taki mały problem zapalam samochód po kilku sekundach oświeciło mi komunikat niskie ciśnienie oleju wyłącz silnik i po 3 sek zgasło i wszystko ok samochód jest po wymianie oleju w serwisie miał ktoś taki przypadek może nie wiem czy to zlekceważyć ale już mi to nie daje spokoju

bolek

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: bolek » 31 gru 2013, o 16:41

Problem znany.U jednych pomogła wymiana czujnika ciśnienia oleju,u innych pomogło wgranie nowego oprogramowania,są też tacy co wymienili czujnik i wgrali najnowszy soft w ASO i dalej kominikat się pojawia w zimne chłodne i wilgotne dni.Ostatnio walczył Igruszkos ale chyba poległ,szpece w ASO również ;)
Poczytaj na angielskim forum http://www.insignia-enthusiast.org/foru ... topic=7625

michalbierun

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: michalbierun » 31 gru 2013, o 17:25

dzięki wielkie za info i bez awaryjności w 2014roku wszystkim ;)

lgruszkos

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: lgruszkos » 3 sty 2014, o 22:32

Nie poległ, szukam dalej, ale już ręce opadają...przy takim komunikacie można pół auta wymienic i dalej nic:) Wieć spasowałem i stwierdziłem że jak sie silnik rozleci to sie kupi nowy ... szkoda sobie głowy zawracać...auto smiga jak nie wiem co, ostatnio 215 km/h szedł jak nie wiem co aż sam byłem w szoku...rano przywita mie Niskie Ciśnienie ...i w droge:)

michalbierun

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: michalbierun » 4 sty 2014, o 18:55

hehe ja na szczęście miałem tylko raz i oby ostatni

lgruszkos

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: lgruszkos » 8 maja 2014, o 21:00

michalbierun a Tobie co pomogło, albo co robiłeś...

-- 8 maja 2014, o 22:00 --

jestem własnie po wymianie uszczelki o numerze 646125 i czyszczeniu pompy i smoka...narazie silnik chodzi tak samo, musze poczekać do rana i bede wiedział czy pomogło. Dzisiaj jak auto zapalałem to kontrolka się nie paliła ale było ciepło

Adam10

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: Adam10 » 9 maja 2014, o 14:42

A czy ktoś zmierzyl faktyczne cisnienie oleju? :D

Paquito

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: Paquito » 11 maja 2014, o 13:31

Czy w Insigni na desce rozdzielczej występuje jakaś lampka kontrolna sygnalizująca zbyt niski poziom oleju np. tak jak w vectrze C ?

lgruszkos

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: lgruszkos » 12 maja 2014, o 19:54

Adam10 pisze:A czy ktoś zmierzyl faktyczne cisnienie oleju? :D
Mierzone... 0.6 bar.
Nie ma się co zastanawiać i pakować w koszty z wymiana czujników. Jak nie pomoże soft to zmieniać uszczelke i będzie dobrze. Szkoda silnika aby nie zatrzeć, bo niestety były takie przypadki

-- 12 maja 2014, o 20:54 --

Tak to wyglądało u mnie + 100zł extra dla mechanika
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Rafsul88

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: Rafsul88 » 2 sty 2015, o 09:35

Witam Wszystkich,

Jeśli mieliście sytuację, że w momencie rozruchu silnika zaświeciła się kontrolka oleju oraz słynny komunikat "niskie ciśnienie oleju wyłącz silnik" - to nie lekceważcie tego !!! Żadna wymiana czujnika oraz wgranie softu nie pomoże, samo również z czasem nie przejdzie, a pozostawienie tego bez naprawy skończy się zatarciem silnika.

Komunikat ten wyświetla się w momencie rozruchu ponieważ występuje nieszczelność między smokiem a pompą oleju i "zaciągnięcie" oleju jest znacząco utrudnione ... po chwili komunikat zniknie, natomiast w układzie smarowania będzie znajdować się napowietrzony olej.

U mnie ten komunikat pokazał się przy 140 000 km, Opel Insignia 2.0 cdti 160 KM 2008 r.

Między smokiem a pompą oleju znajduje się uszczelka V-ORING - to małe problematyczne cudo wykonane jest z gumy stosunkowo miękkiej, natomiast w związku z tym, że nasze perełki mają w układzie wydechowym filtr DPF - podczas jego wypalania do oleju dostają się pewne ilości ON (oleju napędowego) który powoduje, że guma ta się utwardza (u mnie stara uszczelka była twarda jakby była wykonana z plastiku)., traci swoje właściwości powodując nieszczelność na linii smok - pompa oleju.

Na próżno szukać uszczelki w sklepach z częściami motoryzacyjnymi, jest ona dostępna tylko i wyłącznie w ASO - koszt 59 zł za oryginał.

Ja osobiście przeprowadziłem naprawę u znajomego w warsztacie więc o kosztach pisać nie będę.

Jeśli ktoś miał do czynienia z mechaniką to demontaż misy, pół osi nie będzie jakimś problematycznym zadaniem 4 godzinki i po sprawie na spokojnie.

Obecnie autko śmiga, ostatnie przymrozki ( - 16 C ) poranny rozruch po 2 dniach postoju przed garażem i zero problemu oraz żadnego komunikatu o niskim ciśnieniu oleju.


Pozdrawiam i życzę powodzenia ;)

prokop

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: prokop » 2 sty 2015, o 10:35

Ostatnio rozmawiałem z "fanem" Insigni , u niego to co opisujesz skończyło się naprawą silnika za 6500 zł. Po tym nawet nie chciał jej oglądać wstawił od razu do komisu i kupił Mercedesa S 400 CDI w budzie W220. Jest bardzo zadowolony i mówi ze na trasie pali tyle co Iśka.
A starczyło kupić uszczelkę za 59 zł :D Aż świerzbi żeby wywalić DPF , który jednak na razie nie sprawia problemów.
Czy ON zawsze dostaje się do oleju ???
Czy przy prawidłowo zakończonym procesie wypalania DPF jednak się nie dostaje ??
Ostatnio zmieniony 2 sty 2015, o 21:07 przez prokop, łącznie zmieniany 4 razy.

jaromat

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: jaromat » 2 sty 2015, o 10:37

po prawidlowym przeprowadzeniu wypalania nic sie nie przedostaje do oleju

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: P405 » 2 sty 2015, o 10:52

Dobre wypalanie to jazda z 2500 obr/min

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: rataj73 » 2 sty 2015, o 11:08

Nie popadajmy w paranoje. Na forum jest 1135 użytkowników, zakładam że jest to 10% wszystkich insigni w kraju. Niech 80% to diesle to daje nam ok. 8000 samochodów. Pewnie komunikat o niskim ciśnieniu przydarzył się każdemu kto ma nalatane ponad 100tyś, a ilu nic z tym nie robi i jeździ dalej. Na razie było o kilku zatartych silnikach co daje jakiś promil i nie wiadomo co było przyczyną zatarcia.
Ja robię tak że odpalam silnik na kilka sekund, gaszę i za chwilę odpalam drugi raz- komunikatu wtedy nie mam( oczywiście tylko pierwszy poranny rozruch). Pewnie że to nie jest rozwiązanie problemu ale w każdym samochodzie ciśnienie w wałku rozrządu na zimno pojawia się dopiero kilka sekund po zgaśnięciu kontrolki i jakoś wałki się nie zacierają.
A i jeszcze jedno- w benzyniakach też pojawia się ten komunikat więc to nie kwestia dpf i ON w oleju silnikowym .

Rafsul88

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: Rafsul88 » 2 sty 2015, o 11:22

Tak naprawdę w momencie gdy trzeba wypalić DPF a nie jesteś na autostradzie tylko w mieście to utrzymywanie jazdy przy 2500 obr/min graniczy z cudem

Panowie tak naprawdę to mało ważne przez co utwardza się ta uszczelka, najważniejsze jest to by ją wymienić gdy zacznie się pojawiać komunikat "niskie ciśnienie oleju wyłącz silnik" i zaoszczędzić na późniejszych naprawach bądź wymiany zatartego silnika...

Poza tym napisałem post ku przestrodze i w celach informacyjnych, nie po to by się wymądrzać, nie wiem jak jest w benzynie...

Faktem jest że przy zakupie uszczelki w ASO Pan poinformował mnie że jest to standardowa kwestia wymiany tej uszczelki i nie jest wcale powiedziane że po 100 000 km bo w krk zdarzały im się takie z przebiegami 60 000 km ... z moim zamówieniem było łącznie 85 zamówień na tą część do do warsztatów ASO ... zresztą jak wspominałem wcześniej post w celach informacyjnych

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: Luk » 2 sty 2015, o 13:16

Ja wiem że temat jest poważny, ale czy nie można kontynuować w temacie już założonym? Po co powielać tematy.

Andrzej

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: Andrzej » 2 sty 2015, o 16:14

piszesz że zdemontowano miskę i półosie dlaczego półosie one wchodzą do skrzyni biegów
i czy widziałeś ten v ring i czy miał jakieś symbole, wymiary

jaromat

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: jaromat » 2 sty 2015, o 18:10

temat polaczylem

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”