--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------------------ŚLĄSKI SPOT ICP -12 maja - fotorelacja
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Ciśnienie oleju

ODPOWIEDZ
gozdi

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: gozdi » 18 lis 2016, o 11:47

Witajcie, to mój pierwszy oficjalny post poza powitalnią.
Gdzieś obiło mi się o uszy, czy przeczytałem, że roczniki od 2012 już nie mają problemu ze smokiem? Feler był do roku 2011.
Czy to prawda czy jakaś pogłoska?

norbi333
Ekspert
Posty: 5128
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: norbi333 » 18 lis 2016, o 12:26

Raczej pogłoska

Awatar użytkownika
Maddox
Użytkownik
Posty: 142
Rejestracja: 7 mar 2016, o 12:12
Auto: BiTurbo 4x4
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Piaseczno
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: Maddox » 21 lis 2016, o 15:38

kimba24 pisze:w napędzie 4x4 jest więcej rozbierania a jeśli chodzi o skrzynie to pewnie wiercą otwory (w tych które nie mają) i nie ma to dla nich znaczenia
zapytałem ile taka usługa kosztowałaby w ASO dla 4x4 i silnika BiTurbo:
Robocizna 1060 PLN Brutto (uwzględniony rabat 15%)
Masa uszczelniająca – 85 PLN Brutto
Uszczelka pompy smoka –69 PLN Brutto

norbi333
Ekspert
Posty: 5128
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: norbi333 » 21 lis 2016, o 16:51

Aż z ciekawości jak będę miał chwilę zobaczę w swoim ASO

Siergiej

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: Siergiej » 24 lis 2016, o 09:56

Witam wszystkich. Miałem w swojej insigni ten sam komunikat teraz na początku listopada pod czas porannego oddalania(poprzedniej zimy tego nie bylo).od razu umówiłem się do mechanika .koszty- uszczelka w ASO-60zl.robocizna 150 zl. Od razu zmieniłem też olej no bo komp wskazywał 15% żywotności.skrzynię mam tą z indeksem 32, więc nie ma problemu z odkrecaniem miski.zabieg ten pomogl-nie wyskakuje już komunikat rano.przebieg 178 tyś.W którymś z postów jeden z kolegów pisał że kupował również w ASO uszczelkę pod miske- brak tam uszczelki,miska jest klejone na masse uszczelniająca.

ewka

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: ewka » 20 gru 2016, o 21:06

Witam wszystkich! Chcialam podpytać co myślicie o sprawie komunikatu o niskim ciśnieniu oleju, ktory pokazuje sie od dwoch dni tylko rano przy pierwszym uruchomieniu po nocy? Silnik po awarii na 200tys.- obrócona panewka, któremu winna byla osławiona uszczelka :cry: Remont obejmował m.in.wymiane i szlifowanie wału, panewki, rozrząd, zrobione wtryskiwacze, wymiane uszczelek. Cisnienie oleju bylo ponownie sprawdzane - wszystko Ok. Pytalam w ASO - nie maja pomysłu co moze byc powodem pojawiającego sie komunikatu, chyba ze sami rozbiorą silnik i beda sami szukac :roll: Dodam, ze przed awaria zaden komunikat nie pokazywał sie i nie bylo zadnych innych objawow. Ktos cos? HELP...

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: hubertus » 20 gru 2016, o 21:13

Rozumiem, że tą uszczelkę smoka tez wymienili. Proponuje zmierzyć ciśnienie oleju na ciepłym. Można tez podłączyć manometr i rano na zimnym zobaczyć jak się bezie zachowywało to ciśnienie. To chyba najprostsze i najtańsze do zrobienia na początek.

ewka

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: ewka » 20 gru 2016, o 22:09

Cisnienie mierzone bylo raczej na zimnym, bo w tym dniu auto zaliczyło jedynie rano 10min.drogi do pracy, a po kolejnych 8h stania na parkingu kolejne 10min. do mechanika (jazda po miescie). Cisnienie o ile dobrze pamietam 2,2-2,3. Uszczelka smoka byla wymieniana.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2016, o 22:15 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosownie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

tomek evo
Użytkownik
Posty: 617
Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:10
Auto: Skoda Superb Kombi
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: tomek evo » 20 gru 2016, o 22:11

Ta uszczelka to potrafi sprawić problemy podobno nawet po kilkudziesięciu tysiącach od wymiany. Proponuje sprawdzić ciśnienie manometrem a następnie zajrzeć do tej uszczelki "profilaktycznie" (i najlepiej ją wymienić jeśli wymiana była dość dawno). Jaki masz olej i kiedy wymieniany? Jak funkcjonuje DPF?

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1021
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: spiryt4 » 20 gru 2016, o 22:27

Najprawdopodobniej źle zamontowana uszczelka lub uszkodzona podczas montażu.Już ktoś o tym pisał tu,że po wymianie uszczelki zaczął się pojawiać komunikat.Po ponownej wymianie problem znikł.

Bodex

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: Bodex » 20 gru 2016, o 22:43

Lub filtr FILTRON !!!! Już kilku takie komunikaty miało , po zmianie na Knecht , Maan , komunikaty sie nie pojawiły

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1021
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: spiryt4 » 20 gru 2016, o 22:48

Prz przed ostatniej wymianie miałem Filtrona starą uszczelkę i nic się nie działo,teraz w październiku podczas wymiany oleju wymieniałem profilaktycznie uszczelkę.Silnik zalewany Milersem.

ewka

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: ewka » 20 gru 2016, o 22:54

A czy ten komunikat nie powinien sie pojawiać przy kazdym uruchomieniu silnika lub przynajmniej po dłuższym postoju? Zastanawia mnie tez to, ze przed awaria, przy starej zużytej uszczelce nic sie nie pokazywało? :roll:

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: elfiasty » 20 gru 2016, o 22:58

spiryt4 pisze:Najprawdopodobniej źle zamontowana uszczelka lub uszkodzona podczas montażu.Już ktoś o tym pisał tu,że po wymianie uszczelki zaczął się pojawiać komunikat.Po ponownej wymianie problem znikł.
Dokładnie, uszczelka jak uszczelka ale można ją uszkodzić/źle zamontować.

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1021
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: spiryt4 » 20 gru 2016, o 23:00

Z tego co tu i na sąsiednim forum piszą chłopaki to komunikat zawsze pojawiał się po nocy lub kilku dniowym postoju na mrozie.Ja osobiście też tego komunikatu nie widziałem u siebie,tak więc nie mogę Ci udzielić 100% infornacji.Ale jeśli przeczytasz cały temat tu i na sąsiednim forum to powinnaś się wszystkiego co Ci interesuje dowiedzieć.

ewka

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: ewka » 20 gru 2016, o 23:27

Wlasnie czytam i czytam... i coraz bardziej skłaniam sie w strone konieczności ponownej wymiany uszczelki. Widzialam tez rozne wpisy dotyczace jakiegos błędu polegającego na zbyt wczesnym odczycie czujnika. Aktualizacja oprogramowania miala to zalatwiac. Ma to sens?

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1021
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: spiryt4 » 20 gru 2016, o 23:34

Może załatwić to za dużo powiedziane raczej zatuszować ukryć problem.
P.S
Jeśli nie dawno robiłaś remont tego silnika to jedź z reklamacją,po co się ładować znowu w koszta jeśli spaprał mechanik robotę.

ewka

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: ewka » 21 gru 2016, o 00:10

Bylam, sprawdzał ciśnienie i ogólnie sam jest zaniepokojony tym komunikatem, bo nie wie z czego moze wynikać. Do roboty się przykładał, czlowiek raczej zaufany. ASO rozkłada ręce... Przed świętami i tak nic nie załatwię, a problem w tym ze szykuje sie dalsza trasa :cry:

A jeżeli po ponownej wymianie uszczelki sytuacja się nadal nie zmieni? Co jeszcze może byc powodem?
Ostatnio zmieniony 21 gru 2016, o 11:37 przez ewka, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: marcin.1987 » 21 gru 2016, o 08:18

Ale momencik. Wg opisu w profilu masz silnik benzynowy? Czy diesla?

ewka

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: ewka » 21 gru 2016, o 08:41

Diesel 2.0 160km, opis na profilu chyba sam wskoczył, bo nic nie wpisywałam

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”