--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Czujnik poziomu oleju - wyciek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mario.travel
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2017, o 21:41
Auto: OPEL INSIGNIA
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: Mario.travel » 20 sty 2017, o 21:22

Cześć wszystkim ;)
No i tak pierwszy problem :( wczoraj zauważyłem kilka kropli oleju pod autem ...kapa. Pojechałem na stację diagnostyczną ( kanał ) i okazało się że jest wyciek z czujnika poziomu oleju.
Dajcie znać czy trzeba wymienić cały czujnik ( cena ok 300 zł chyba ) czy może są jakieś oringi czy może da się to uszczelnić ?

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: marcin.1987 » 20 sty 2017, o 22:38

Samego oringu nie dostaniesz. Chyba, że mechanik zdemontuje miskę, wyjmie czujnik, ściągnie oring i dobierze coś w sklepie. Czujnik to chyba nawet kwota rzędu 450zł.

Awatar użytkownika
zubek
Zapaleniec
Posty: 1215
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 23 razy
Otrzymał  piwo: 58 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: zubek » 20 sty 2017, o 22:42

Jest oring ale żeby go wymienić trzeba ściągać misę a to, jeśli nie masz dostępu do śrub, nie jest fajna zabawa. Co ciekawsze oring nie występuje jako część zamienna w oryginale (jest razem z czujnikiem za ponad 300zł) ale pewnie można coś dobrać.

Awatar użytkownika
Mario.travel
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2017, o 21:41
Auto: OPEL INSIGNIA
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: Mario.travel » 20 sty 2017, o 23:38

No właśnie czujnik sprawny a olej kapie :( no cóż w poniedziałek jadę do znajomego mechanika i dam znać co udało się ustalić.
Dzięki za pomoc ;)

daniel4x4

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: daniel4x4 » 21 sty 2017, o 00:22

Jak sciągasz miskę to warto wymienić uszczelniacz smoka pompy! Oring do dostania w sklepie motoryzacyjnym.

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: rataj73 » 21 sty 2017, o 06:58

Cena czujnka to pikuś z ceną jego wymiany. Proponuję dobrze odtłuścić i zasmarować jakąś masą uszczelniającą.
Wiem że to trochę partyzantka , ale jak się uda uszczelnić to są znaczne oszczędności.
No chyba że tak jak napisał przedmówca, wymienić razem z uszczelką smoka, to wtedy dwie pieczenie na jednym ogniu.

Awatar użytkownika
Mario.travel
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2017, o 21:41
Auto: OPEL INSIGNIA
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: Mario.travel » 21 sty 2017, o 10:04

...no właśnie "partyzantka" ale warto spróbować ;) jeżeli się uda kilka stówek w kieszeni :D.
Dam znać dzięki.

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: KenyBDG » 21 sty 2017, o 20:51

Miałem ten sam problem, wystarczyło wymienić oring. Przy okazji wymieniłem uszczelkę smoka.
W moim przypadku nie trzeba było ściągać skrzyni, ponieważ mam automat, a w nim są jakieś otwory dzięki którym łatwiej zdjąć miskę olejową. Za całą robotę zapłaciłem koło 700 zł

Awatar użytkownika
konikkr
Klubowicz
Posty: 504
Rejestracja: 1 lis 2015, o 20:11
Auto: Buick Regal GS
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: Syrynia
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: konikkr » 24 sty 2017, o 18:33

ja stosowałem uszczelnienia z zewnątrz - efekt mizerny. Dopiero po wymianie oringa spokój, a oring koszt 80gr wymiary: zewn. 25mm, wewn. 20mm, grub. 2,5mm

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: marcin.1987 » 24 sty 2017, o 19:08

Na taki post czekałem. Parafrazując Siarę: "konikkr, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili".

Awatar użytkownika
Mario.travel
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2017, o 21:41
Auto: OPEL INSIGNIA
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: Mario.travel » 24 sty 2017, o 21:29

Marcin .... Siara dobry na wszystko :lol:
A tak poważnie wyciek dzisiaj uszczelniony z zewnątrz i zobaczymy jaki będzie efekt :?
Konikkr dzięki za wymiary ... może się przydać ;)

-- 28 sty 2017, o 20:12 --

A więc tak, 4 dzień po uszczelnieniu czujnika i ... jest sucho :) mam nadzieję że wytrzyma na dłużej :D

-- 18 lut 2017, o 23:15 --

No i sprawdziło się "konikkr" miałeś rację klejenie nic nie dało :( ... kapie. We wtorek oddaję na warsztat i robię tak jak powinno to być zrobione, przy okazji zrobię wymianę oleju filtrów itp. dam znać jak odbiorę ;)

jajok
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 13 paź 2017, o 09:36
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: jajok » 20 lis 2017, o 23:10

Panowie, mam problem z wyciekiem oleju z czujnika poziomu oleju umieszczonego w ściance miski olejowej z tyłu silnika oraz przyłącza powrotu oleju z turbiny, również umieszczonego z tyłu silnika. Czy ktoś mógłby mi podać wymiary oringów, który należy zastosować do tych dwóch elementów? W oryginale nie występują. Poniżej zdjęcia problemowych elementów. W tym wątku viewtopic.php?t=4131, ktoś podaje rozmiar oringu 25mmx20mmx2,5mm. Czy ktoś może potwierdzić ten wymiar? W specjalistycznych firmach hydrauliki siłowej są dostępne też inne rozmiary np śr wew 20mm gr 3mm, albo 19mmx3,5mm. Jak myślicie, jeśli ktoś potwierdzi wymiar 20x2,5mm, może lepiej zastosować ciut większy, np 20x3mm, albo 19x3,5mm?
Rurka powrotu
Screenshot_20171120-191804 (Kopiowanie).png
Czujnik poziomu oleju
Screenshot_20171120-191747 (Kopiowanie).png
Silnik 20DTH z automatem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: Dan » 21 lis 2017, o 01:32

Wymiarów nie znam ale uszczelke od gniazda czujnika poziomu oleju to będzie ciężko wymienić bez zdejmowania miski :) ale za to uszczelnienie odpływu separatora odmy można będzie prawdopodobnie podejrzeć jak się odkręci tą śrubkę co trzyma ten plastik z rurką, później przemierzyć i coś dobrać.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: Bartol » 21 lis 2017, o 07:50

Mam wrażenie, że silnik poci się na połączeniu miski z blokiem przez to artystyczne uszczelnienie silikonowe :D O-ringu nie daje się grubszego "na zapas" żeby lepiej trzymał. Wpisałem w necie wymiar 25x2,5 i pokazują się wyniki bez problemu, 0,40zł/szt.

jajok
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 13 paź 2017, o 09:36
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: jajok » 21 lis 2017, o 14:39

Dzięki za info.
Dan pisze:Wymiarów nie znam ale uszczelke od gniazda czujnika poziomu oleju to będzie ciężko wymienić bez zdejmowania miski :) ale za to uszczelnienie odpływu separatora odmy można będzie prawdopodobnie podejrzeć jak się odkręci tą śrubkę co trzyma ten plastik z rurką, później przemierzyć i coś dobrać.
Dan, owszem, miska będzie zdejmowana, dlatego szukam informacji na temat rozmiarów oringów, bo nie mogę sobie pozwolić na unieruchomienie fury na kilka dni. Tu gdzie mieszkam, byłem w hurtowni hydrauliki siłowej, i dowiedziałem się, że na miejscu nie mają oringu 20x2,5, który to podobno ma pasować do czujnika poziomu oleju.
Bartol pisze:Mam wrażenie, że silnik poci się na połączeniu miski z blokiem przez to artystyczne uszczelnienie silikonowe :D O-ringu nie daje się grubszego "na zapas" żeby lepiej trzymał. Wpisałem w necie wymiar 25x2,5 i pokazują się wyniki bez problemu, 0,40zł/szt.
Bartol, tak w necie są. Dlatego chciałem uzyskać info zanim auto będzie rozgrzebane. Też zauważyłem, że pocenie jest na łączeniu. Wymieniłem już uszczelkę pod chłodniczką oleju, oringi pod uchwytem filtra oleju.
Także pytania nadal otwarte. Czy ktoś potwierdza rozmiar oringu 25x20x2,5mm pod czujnik poziomu oleju oraz czy ktoś zna wymiary oringu na wężu odpływy separatora odmy?

81andrzejek
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 20 kwie 2017, o 17:36
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: 81andrzejek » 21 kwie 2018, o 19:44

To jest konieczne ściągnięcie miski olejowej w automacie aby wymienić oring czujnika poziomu oleju.

sychie
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 11:51
Auto: Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: sychie » 4 lis 2018, o 23:21

ma ktoś jakiś sklep online z pewnym wymiarem obu uszczelek? stacjonarnie u mnie nigdzie nie mogę nic znaleźć

sychie
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 11:51
Auto: Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: sychie » 6 lis 2018, o 21:01

odświeżę,
testował ktoś tą uszczelkę?
http://sklep.dixi-car.pl/uszczelka-czuj ... 10634.html ?

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: marcin.1987 » 6 lis 2018, o 21:41

Patrząc na wymiary podane kilka postów wyżej będzie ok.

gingop
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 7 lip 2017, o 07:52
Auto: Insignia A20DTH
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek

Post autor: gingop » 12 lis 2018, o 05:50

Przy okazji sprawdź ciśnienie sprężania na cylindrach.
U mnie też początkowo delikatnie wyciekało z czujnika. Potem jak strzeliło,
to olej wyleciał wszystkimi możliwymi otworami. Okazało się, że dziura w tłoku.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”