--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Auto nie odpala problem z uruchomieniem

ODPOWIEDZ
bolek

Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: bolek » 4 lis 2013, o 18:09

Cześć.Dzisiaj próbowałem reanimować Insignie Cdti 160km mojego kolegi.Samochód podczas jazdy nagle zgasł i przy próbie uruchomienia niechcial odpalić.Rozrusznik wogóle nie reagował ,co najgorsze przygasaly kontrolki po podłaczeniu na kable i próbie odpalania, strasznie ciężko kręcił 2-3 razy i koniec,postawiłem swoją diagnoze AKU do wymiany.Pojechałem po aku ,założyłem i kurde to samo ,2 obroty i to ciężkie i koniec,przy czym strasznie się nagrzewały kable do aku.Najgorsze że auta nie da się przepchnąć nawet na 6 biegu jakby wał się nie chciał obrócić.Czyżby silnik się zatarł? 120 tyś.km przebiegu 5 tyś.km na świeżym oleju,rozrząd wymieniony,olej w silniku jest.Ciekawa sprawa,targam to lawetą dzisiaj do znajomego prawdopodobnie pojutrze będe wiedział co się stało,myślałem jeszcze o rozruszniku ale generalnie nawet jak szczotki padną to są inne reakcje,ewidentnie nie było mocy aby zakręcić wałem,jak macie jakieś pomysły proszę o podpowiedzi.Pozdrawiam

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: Luk » 4 lis 2013, o 18:47

Kiedyś w megance mojej mamie strzelił pasek rozrządu, objawy podobne z tym że rozrusznik w ogóle nie kręcił.

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: peja-1991 » 4 lis 2013, o 18:57

Ja na początek sprawdziłbym rozrusznik.

Dziwi mnie tylko to, że nawet pchnąć się go nie da :/
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

gucio

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: gucio » 4 lis 2013, o 20:46

A na luzie albo wcisnietym sprzeglem da się go pchnac?

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

bolek

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: bolek » 8 lis 2013, o 17:08

Ciężka sprawa,dzisiaj zadzwonił znajomy mechanik aby przyjechać po auto a więc pojechaliśmy do niego i facet mówi że wszystko ok,auto odpala i pracuje normalnie o:o Pytam sie co się mogło się stać że nagle zgasło podczas jazdy i przy próbie odpalenia nie chciał zakręcić wałem,pomimo wymiany aku na nowy, jakby był zblokowany , meches mówi ze sam nie ma bladego pojęcia,sprawdzał op comem i ze na 3 i 4 wtrysku są odchyły od normy ale nie ma tragedii,samochód odpalił bez problemu i pojechaliśmy.Sam zglupiałem,zastanawiam się czy możliwe że się zatarł i po 3 dniach stania odpuścił ? mechanik mówi że to niemożliwe :roll:

gucio

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: gucio » 8 lis 2013, o 20:10

A ja jestem ciekawy jak op-com'em sprawdził wtryski...:-o

natapatane z HTC ONE X

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: peja-1991 » 8 lis 2013, o 21:43

możliwości z zatarciem nie ma.
Dziwna sprawa... Może problem leży w elektronice ?
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

jarecki

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: jarecki » 8 lis 2013, o 22:11

Poprostu sie zmeczyl, :D

bolek

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: bolek » 9 lis 2013, o 12:05

W sumie nie wiem jakim kompem ale może Techem albo Texą ,mają kilka kompów w każdym bądź razie 3 i 4 wtrysk ma odchyły.

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: peja-1991 » 9 lis 2013, o 12:09

Odchyły na wtryskach także raczej nie spowodowałyby "śmierci klinicznej" Insigni.
Zwłaszcza, że po kilku dniach się naprawiły ?
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

bolek

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: bolek » 9 lis 2013, o 12:15

Ciekawa sprawa, jeden znajomy mi mówił że mógł się zblokować cylinder i odpuścił ale kurcze byłyby chyba jakieś błędy na kompie :roll: Nic kolega jeździ,zasugerowałem mu aby oddać to auto do ASO nawet za 35 TYS.ZŁ lub do G2 bo zaraz będzie więcej kłopotu niż to wszystko warte :)

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: peja-1991 » 9 lis 2013, o 12:20

Niekoniecznie. Może Insignia chciała sobie "odpocząć" i teraz już się nie będzie buntować.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: tomkod » 9 lis 2013, o 12:31

boleknh pisze: Nic kolega jeździ,zasugerowałem mu aby oddać to auto do ASO nawet za 35 TYS.ZŁ lub do G2 bo zaraz będzie więcej kłopotu niż to wszystko warte :)
Fakt pozbyc sie problemu najlepiej, tylko pozniej ktos kupi i sie zacznie ze Insignia to najbardziej awaryjny dziad jaki istnieje. Nie chce tu nikogo krytykowac, bo pewnie sam bym bral to pod uwage al problem dosyc dziwny.
Obrazek

bolek

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: bolek » 9 lis 2013, o 12:41

Dlatego nie sprzedajemy tego z allegro czy otomoto do ludzi tylko damy do ASO,oni dają gwarancję roruchową a g2 nawet 6 msc gwarancji.Zresztą auto serwisowane w ASO , niedawno zrobili rozrząd ,oleje,tarcze tył i przód z klockami ,dwumas ze sprzęgłem ,dostali coś ok 10 tyś.zł to niech teraz sobie wyremontują szrota.Wiem że to nie fair ,nie wiem co sam bym zrobił w takiej sytuacji, chyba by mnie Bóg ukarał znając życie :( ale kolega nie ma kasy dołożyć kolejne 10 tysięcy...Remont silnika,wtryski mają odchyły więc pasuje zregenerować... Myslę że 10tys.zł to tak lekko.Jeden nowy wtrysk w serwisie 2081 zł brutto po rabacie.

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: tomkod » 9 lis 2013, o 12:46

No fakt koszty kosmiczne. Dziwne tylko ze wymieniacze z ASO nie sa w stanie tego zdiagnozować. Ale tak to jest jak cos nie bangla to koszty moga isc w nieskonczonosc.
Jeszcze raz dodam ze nie chce nikogo oceniac bo rozumiem chec pozbycia sie balastu a jest tak ze wszystkimi markami.
Obrazek

bolek

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: bolek » 9 lis 2013, o 13:56

Samochód na szczęście nie pojechał do ASO bo już pewnie byłby silnik rozebrany na części pierwsze ;)

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: peja-1991 » 9 lis 2013, o 15:14

a ten przebieg to na pewno oryginalny ?
na prawdę dziwne że problemy występują przy takim przebiegu.
Dotychczas po studiowaniu forum i przypadków to zazwyczaj samie /cenzura/ się psują a tu tak na prawdę nie dość, że nie wiadomo co to jest to jeszcze przy znikomym przebiegu
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

bolek

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: bolek » 9 lis 2013, o 18:54

Przebieg ori 100% II właściciel ale auto z pełną Polską historią.Może do tego przyczynił się wydłużony okres przeglądu do 30 tyś.km ,już nie będe pisał o oleju dexos GM bo zdania są podzielone ,natomiast może zmęczenie materiału dało znać o sobie czyli auto jezdziło sporo po autostradach i z większymi prędkościami obrotowymi silnika? najgorsze że teraz pali ładnie i chodzi jak tak jak kupowaliśmy czyli 3 lata temu.Dzisiaj znalazłem silnik bez osprzętu po 40tyś.mil za 2500zł,przeglądneliśmy allegro i tak naprawde za 35 tyś.zł nie ma co kupić powyżej 2010r.z przebiegiem rzędu 50 tyś.km w dieslu i 5 drzwiach,bezwypadkowego i o podobnych gabarytach.Raczej będzie jeździć, jak padnie to wrzucimy używany motor.Wtryski będziemy ratować Jet Cleanem może wyrówna korekcja,do tego kazałem mu kupić LM Diesel Spulung do czyszczenia,dzisiaj dolałem mu jeszcze 300ml na pełny bak 2t elf eco HP do skuterów niech przesmaruje wtryski ,może są zapieczone bo korekcje mają za małą czyli możliwe że same końcówki zapieczone.

michalbierun

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: michalbierun » 9 lis 2013, o 19:06

a z zaworami może to być coś wspólnego ?

rafal0818

Re: Auto nie odpala problem z uruchomieniem

Post autor: rafal0818 » 29 kwie 2015, o 08:49

Witam moje auto przestało palić.Pojawiły się błedy U0100-OO Lost communication with engine control module oraz błąd dotyczący czujnika wału czyli P1325-03 Crankshaft position reluctor wheel performance- undervoltage.Auto kręci,wszystkie kontrolki gasną.Proszę o jakieś sugestie.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”