--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Dymienie z wydechu po modyfikacjach (DFP chip)

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: Czarny dym z wydechu

Post autor: flcn » 30 maja 2016, o 20:09

A czy to nie jest tak, że jak nie ma Dpf i do tego program, to bąka zawsze musi puścić? Moja jedna i druga lubi sobie puścić. W jednej i drugiej korekcja wtrysków 0.0. Co prawda kusiło mnie, żeby w ST wtryski wyjąć i sprawdzić na stole, ale każdy mi to odradza łącznie z gościem z Tomaszowa Mazowieckiego, który tu w łódzkim jest uważany za najlepszego speca od regeneracji wtrysków i pomp.

W Łodzi ponoć nikt tego dobrze nie robi.

W serwisie, który robił mi pompę paliwa, który miał kiedyś autoryzację opel/ Saab to powiedzieli mi wręcz, że nikt nie zrobi dobrze regeneracji wtrysków, bo Bosch nie podaje parametrów i każdy robi na czuja i chybił trafił.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Czarny dym z wydechu

Post autor: profek » 30 maja 2016, o 20:17

Według mnie choć mogę się mylić to jeśli czarny dym unosi się nawet na wolnych obrotach wskazuje na zbyt bogatą dawkę.Sinik nie dopala całej dawki podawanej przez wtryskiwacze a należałoby zwrócić uwagę na to że tutaj nie ma pojedynczego wtrysku a kilka na jeden cykl pracy.Jak dla mnie za dużo paliwa,a za mało powietrza.

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: Czarny dym z wydechu

Post autor: flcn » 30 maja 2016, o 20:30

No jeśli nawet na wolnych obrotach jest czarny dym, to wtryski leją na bank za dużo. Natomiast jeśli jest to objaw przy depnięciu, czy też końcówce zakresu obrotów, to mówią żeby się nie martwić.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Czarny dym z wydechu

Post autor: coolmobil » 30 maja 2016, o 20:47

Jaki piszesz, jeśli wolne obroty to prawie na bank wtryski, jeśli bardzo kopci na pełnym depnieciu nie jest to coś złego choć bym popracował nad mapami.
Spalanie 8.5-9?? To mi tyle pali przy raczej cięższej nodze w mieście w trasie jadąc bardzo dynamicznie nie przekroczyłem 8, a raczej jestem w okolicy 7.5
Mam seryjny silnik, ale podniesienie mocy nie powoduje wzrostu spalania, a czasem wręcz przeciwnie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
ICEMANIK
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 21 gru 2015, o 22:55
Auto: Ins OPC Line AiR/KW
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Czarny dym z wydechu

Post autor: ICEMANIK » 30 maja 2016, o 21:43

Z tą regeneracja wtrysków to tak chyba nie do końca. Na regenerowanych czy na fabrycznych mi chodzi podobnie. Mi również sporo kopcił - myślałem że to wtryski, okazało się że silnik. Po wymianie kopci delikatnie tylko gdy depnę niezależnie na które wtryski zmienię.

Slawko

Re: Czarny dym z wydechu

Post autor: Slawko » 30 maja 2016, o 22:00

Jeśli kopcenie występowało by przy pełnym bucie nie zawracał bym sobie tym głowy, kopcenie pojawia szybciej, jutro jadę na kompa zobaczymy co pokaże w temacie wtrysków jakie wartości sa. Wydaje mi sie to 100% wtryski ponieważ wszystko już ogarnięte wkoło.

-- 30 maja 2016, o 23:02 --

http://allegro.pl/wtrysk-wtryskiwacz-e- ... ml#thumb/3 Tutaj znalazłem nowe wiec myśle ze nie warto bawić się w regenerację.

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Czarny dym z wydechu

Post autor: coolmobil » 30 maja 2016, o 22:43

Spoko. Tylko to chyba cena za sztukę :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Czarny dym z wydechu

Post autor: hubertus » 31 maja 2016, o 12:10

Lejące wtryski a raczej końcówki nie mają nic wspólnego z nadmiarem paliwa podawanego do cylindra. Wielu tutaj myli to pojęcie. To, że mówi się, że wtrysk leje to nie znaczy, że wlewa do cylindrów zbyt dużo paliwa.
Końcówka wtryskiwacza ma 6 otworków na końcu. Tymi otworkami rozpylane jest paliwo w komorze spalania. Rozpylenie wygląda tak jak byście dezodorant w powietrzu rozpylili. Tworzy się mgiełka, która łatwiej się zapala. Lejąca końcówka nie da mgiełki w komorze spalania, tylko 6 strumieni. Dlatego lejące wtryski najbardziej się objawiają gdy jest zimno. On trudniej się zapala a z wydechu wydostaje się szaro niebieski dym na pewno nie czarny. Może w tym aucie jest jakiś inny problem. Ale nie są to lejące wtryski. Acz kolwiek nie mówię, że nie jest to problem z układem wtryskowym. Jak już wyjmiesz wtryski sprawdź ciśnienie w cylindrach.

Slawko

Re: Czarny dym z wydechu

Post autor: Slawko » 31 maja 2016, o 16:42

Byłem na warsztacie podpięli pod kompa i w zasadzie sie nic nie dowiedziałem wtryski najpierw pokazały (wtryski 1i 4 0,8 a 3-4 2,6 ) a następnie wszystkie pokazały 0,0 i stały w miejscu po dodaniu gazu cos tam podskoczyło ale w zasadzie stały 0,0 odradzili mi wyciągani wtrysków na ta chwilekazali przegonić auto po tych wszystkich naprawach. Sam już nie wiem co robić spróbuje zasklepić egr na testa zobaczymy co będzie bo tez patrzyli i niby działa prawidłowo. Ktoś może powiedzieć jakim programem można sprawdzić lub chociaż postawić diagnozę żeby wyciągać wtryski oni sprawdzali bosch kts.

Gizd

Re: Czarny dym z wydechu

Post autor: Gizd » 31 maja 2016, o 17:38

Przez internet to zawsze loteria ale ja stawiam w dalszym ciągu, ze popierdoli.i mapy i sie cos wyjechalo. :idea: Albo cos głupiego typu niedokręcona obejma itp.

Slawko

Re: Czarny dym z wydechu

Post autor: Slawko » 31 maja 2016, o 18:09

Jeśli program byłby złe zrobiony to jak był wgrany ori to by nie kopcił a to już tez zostało sprawdzone i było bez zmian.

Wojtas92
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 7 mar 2015, o 00:50
Auto: Insignia 250KM 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Poznań

Re: Czarny dym z wydechu

Post autor: Wojtas92 » 31 maja 2016, o 18:25

Zaslepiony egr wywali błąd. Wtryski wyciągniesz bez problemu ale uważaj na syf który jest na ściankach otworu, zresztą na forum jest juz temat o wtryskach.

Gizd

Re: Czarny dym z wydechu

Post autor: Gizd » 31 maja 2016, o 18:37

Slawko pisze:Jeśli program byłby złe zrobiony to jak był wgrany ori to by nie kopcił a to już tez zostało sprawdzone i było bez zmian.
Niekoniecznie. Podlali za duzo paliwa w tuningu i teraz masz cos mechanicznie padnięte. Sprawdź ciśnienie w cylindrach. Czarny dym to raczej za duzo paliwa z jakiegoś powodu albo nie przepalone paliwo z jakiegoś powodu.
Czyli albo wtryskuje za duzo albo nie spala właściwej dawki bo np. nie ma kompresji.
A moze jeszcze za mało powietrza i przez to nie spala paliwa, czyli może jakaś głupia obejma niedokręcona, zapchany dolot itp.

Slawko

Re: Czarny dym z wydechu

Post autor: Slawko » 31 maja 2016, o 19:38

Egr zaślepie blaszką z otworem ograniczę dopływ spalin do minimum. Obejmy sprawdzone dzisiaj jutro sprawdzę kompresje.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4193
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Czarny dym z wydechu

Post autor: IBZI » 1 cze 2016, o 11:28

Blaszka z otworem raczej nic nie da. Zawór otwiera się wtedy do końca i idzie taka sama ilość spalin. Sprawdzone wielokrotnie. Zaślepienie z kolei wywali błąd. Chyba nie tędy droga.

Slawko

Re: Czarny dym z wydechu

Post autor: Slawko » 1 cze 2016, o 15:08

Dzisiaj na warsztacie usłyszałem ze jak jest wycięty dpf to będzie kopcił ponieważ nie ma nic juz tylko same rury na wydechu. To jakaś masakra.

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Czarny dym z wydechu

Post autor: hubertus » 1 cze 2016, o 15:17

Kopcić może ale nie na wolnych obrotach. Jak go przyciśniesz. Nawet bez dpf na wolnych obrotach kopcić nie powinien. Chyba, że masz naprawdę jakiś skopany program. Mam craftera bez dpf nie tuningowany i nawet jak gaz w podłogę wciśniesz to nie zobaczysz dymu.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Czarny dym z wydechu

Post autor: Alex » 1 cze 2016, o 15:40

Nie masz samych rur bo jest jeszcze tłumik końcowy z puszką. Na forum jest kilka Insignii, które nie mają DPF'a i nie kopcą. Mam znajomych, którzy w innych markach również powycinali DPFy i zero kopcenia. A więc na moje, to trzeba poprawić program bo dawka paliwa jest pewnie zbyt wysoka.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
konikkr
Klubowicz
Posty: 470
Rejestracja: 1 lis 2015, o 20:11
Auto: Insignia ST ecoFLEX
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Syrynia
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Czarny dym z wydechu

Post autor: konikkr » 1 cze 2016, o 15:59

Zrób test przelewowy wtrysków i ci pokaże czy nie puszcza za dużo paliwa.

Wysłane z mojego Samszunga

Slawko

Re: Czarny dym z wydechu

Post autor: Slawko » 2 cze 2016, o 08:58

Po zaślepieniu egr wydaje mi sie że jest gorzej niż było, chciałbym sprostować dymienie samochódu. Nie dymi na wolnych obrotach i nie jest to dym ciągły. Że tak powiem najbardziej widoczne jest podczas ruszania puszcza jedna czarną chmurę koło 2 tys obrotów i koniec później spokój dopiero jak przyspieszam energicznie3-4 bieg wiec jest to dziwny objaw z tego względu że jeśli byłby to problem z wtryskami dymił by cały czas a tego nie ma najbardziej przy ruszaniu jedna chmura i koniec. czy testy przelewowe można sprawdzić samemu.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”