--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Pompa wysokiego ciśnienia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
golywojtek
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 21 sty 2014, o 18:48
Auto: Insigniaśmierci
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czapielsk/Kartuzy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Pompa wysokiego ciśnienia

Post autor: golywojtek » 16 mar 2015, o 11:15

Oddałem auto do ASO na wymianę paska i pompy. Po godzinie telefon że mam wyciek z pompy wysokiego ciśnienia, wsiadam w auto i jadę zobaczyć co oni mi tu za bajki opowiadają.
Fakt jest wyciek i zaczyna się dyskusja.
Machnik powiedział że skoro już mają dostęp do pompy zalecają jej regeneracje w cenie od 800 do 1000zł.
W trójmieście wiem że nie ma firm które dobrze się tym zajmują, wiem bo to samo maniłem z vectrą.
Co najciekawsze że gdy z pompy wyciekała ropa na paski i rolki, ciepło które wytworzył spowodowało wklęśnięcie osłony od pasków do środka, co spowodowało że osłona obcierała o rolki i pasek. Rolka zdarta a pasek jeszcze z tydzień jazdy i by poszła a wraz z nią silnik.
Pytałem się jaki jest powód rozszczelnienia się pompy, jedną z przyczyn jest gęsta ropa zimą :( i masz...
Więc moje wydatki sporo się podniosą z 1300 zł na 2800zł :cry:

Adam10

Re: Pompa wysokiego ciśnienia (nie szczelność) 2.0 cdti 160k

Post autor: Adam10 » 16 mar 2015, o 13:23

ASO samo nie będzie tej pompy regenerować tylko ją oddadzą do Boscha ;) i oczywiście dodadzą swoją prowizje ;)

Awatar użytkownika
golywojtek
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 21 sty 2014, o 18:48
Auto: Insigniaśmierci
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czapielsk/Kartuzy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Pompa wysokiego ciśnienia (nie szczelność) 2.0 cdti 160k

Post autor: golywojtek » 16 mar 2015, o 17:56

Wiem ;) Jak dzwoniłem firmy która robi regeneracje zażyczyli sobie 600-750zł, oczywiście wysyłka na mój koszt.
To już wolałem wybrać ASO bo jak coś dalej się rozwali to do ASO prosto pojadę a tu się baw w demontaż i znowu wysyłka...

traha

Re: Pompa wysokiego ciśnienia

Post autor: traha » 6 maja 2015, o 20:33

Używana kosztuję 300 zł http://allegro.pl/opel-astra-iv-j-2-0-c ... 24398.html zaufany partner częsci z małymi przebiegam ta pąpa jest z 2013 r ,i nie zapomnij o wymianie paska rozrządu.

Awatar użytkownika
golywojtek
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 21 sty 2014, o 18:48
Auto: Insigniaśmierci
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czapielsk/Kartuzy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Pompa wysokiego ciśnienia

Post autor: golywojtek » 31 lip 2015, o 09:33

Obrazek
No i masz, pąpa wysokiego ciśnienia się rozczelniła, pół silnika zalane ropą. Na szczęście na gwarancji. Obrazek
ASO naprawiło swój błąd bez żadnej dyskusji.

kosa1061

Pompa wysokiego cisnienia

Post autor: kosa1061 » 19 wrz 2016, o 21:30

Mam pytanie,czy można wymienić samemu pompę wysokiego ciśnienia gdyż się rozsiekła -z samochodu z małym przebiegiem.Czy potrzebne jest później przeuczenie pompy kompem czy wystarczy tylko wymiana starej na nową.

Bodex

Re: Pompa wysokiego cisnienia

Post autor: Bodex » 19 wrz 2016, o 23:19

Pompą steruje ECU musza być razem kompatybilne .
Często awarie pompy stymuluje uszkodzony ECU

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Uszczelnienia pompy wysokiego ciśnienia

Post autor: flcn » 9 lis 2016, o 10:09

Cześć,

po ostatniej wymianie dwumasy i sprzęgła mechanik zameldował mi, że dość mocno cieknie z pompy paliwa :( . Kazał mi nabyć komplet uszczelek do pompy Bosch i stwierdził, że musi wyjąć pompę i wymienić uszczelnienia.

Nie znalazłem takiego tematu na forum oprócz poradnika wymiany zaworu ciśnienia na pompie, którego uszczelka potrafi przepuszczać oraz sam zawór sieje błędami...
I teraz pytania :lol: :
1. Czy ktoś już miał problemy z cieknącą pompą w innych miejscach niż przy zaworze ciśnienia?
2. Czy ktoś może mi pomóc w odnalezieniu numeru zestawu uszczelek do tej pompy?
3. Czy jest dostępna tylko uszczelka zaworu ciśnienia?

Niestety nie widzę dokładanie gdzie cieknie, bo cała pompa jest morka i nie wiem czy całą wyjmować i wymieniać wszystkie uszczelnienia czy wymienić tylko uszczelkę zaworu (sam zawór jest chyba ok, bo błędów żadnych nie mam)

Z góry dzięki za pomoc!

Bodex

Re: Uszczelnienia pompy wysokiego ciśnienia

Post autor: Bodex » 9 lis 2016, o 12:29

Z układem wtryskowym to bym pojechał tam gdzie robią pompy i wtryski , a nie zwykły mechanik .
Sugeruje że Ty i Ja też potrafimy kluczami kręcić ale to nie znaczy że wiemy co robimy , bo.można uwalić pompę, listę, wtryski .
Jesli mechanik nie ma przyżadow do testowania pomp i wtryskiwaczy oraz do czyszczenia ultradźwiekami , to niech dalej robi sprzęgła.

Miałem.przykład po sobie gdy auto gasło samo , przy wymianie filtra znaleźli kilka opiłków i sie zaczęło wróżenie z fusów pompa pada bo opiłkuje 4 tysiące , potem wtryski zalepione 4x1600 rachunki z sufitu. Żaden nie podpią kompa i nie odczytal błędów .
Pojechałem do diesel serwis miał ze 40 aut w kolejce , . Pierwsze to ich wyśmiał , bo skoro zapala i ma moc to nie ma mitu o padnietej pompie czy wtryskach ....dzwoni za 2 tygodnie że znalazł : gdy gaśnie brak napięcia na listwie z ECU do pompy. 900 zł nowe ECu i silnik jak mróweczka pracował.

@ Flcn znajdź polecany warsztat od pompiarzy i tam niech robią .

Oni tez maja dostęp do części i nic nie musisz szukać.

A ja bym umył zmywaczem do tarcz to miejsce i osuszył , przejechał kawałek i zobacz gdzie się pojawi wyciek , może jakąś nakrętek wystarczy dociągnąć ?


Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

Awatar użytkownika
konikkr
Klubowicz
Posty: 470
Rejestracja: 1 lis 2015, o 20:11
Auto: Insignia ST ecoFLEX
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Syrynia
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Uszczelnienia pompy wysokiego ciśnienia

Post autor: konikkr » 9 lis 2016, o 15:48

Ostatecznie wyciagasz sam i oddajesz do speców od pomp ja tak robie, a nie bawie sie w chałupnicze naprawianie pomp i wtrysków gdzie czeba rozbierać na drobne. Bo później jest jazda z ustawieniem.

Wysłane z mojego Samszunga

Andrzej

Re: Uszczelnienia pompy wysokiego ciśnienia

Post autor: Andrzej » 9 lis 2016, o 21:01

Bodex jak i Konikkr mają rację i ja popieram takie sugestie.
Każdy fachowiec ma konkretny dział a ten co umie wszystko to nie umie nic.

RylliPL
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 29 lip 2016, o 21:35
Auto: insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Uszczelnienia pompy wysokiego ciśnienia

Post autor: RylliPL » 9 lis 2016, o 21:36

Dodam tylko że dzwoniłem do serwisu aso i krzykneli 1400zł za pompe oleju, za chłodniczke chyba coś koło 800zł.

Lukasz9807
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 29 gru 2016, o 16:02
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Pompa wysokiego ciśnienia

Post autor: Lukasz9807 » 26 gru 2017, o 19:33

Witam, jak pompa dopiero zaczyna sie pocić lekko to jeszcze można jeżdzić chyba nie??

pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Pompa wysokiego ciśnienia

Post autor: pawel_insignia » 26 gru 2017, o 21:06

Można, ale kontroluj czy nie leci na alternator. Ja jeżdżę z cieknącą pompą ponad miesiąc, ale musiałem odłożyć kasę, bo wcześniej miałem problem ze sprzęgłem dwumasem itp...

Lukasz9807
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 29 gru 2016, o 16:02
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Pompa wysokiego ciśnienia

Post autor: Lukasz9807 » 26 gru 2017, o 22:33

Narazie to delikatnie się poci że tak powiem.
Ostatnio ja wytarlem do sucha no to narazie nic nie widać to może dopiero początki jej końca

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”