--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

ODPOWIEDZ
fachpol

Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

Post autor: fachpol » 19 paź 2014, o 11:05

Witam, zbliża się 10 tys. km na liczniku, producent zaleca pierwszą wymianę oleju w nowym aucie po 30 tys. km lub 1 roku. Kiedy najlepiej wymienić olej? samochód użytkowany jest od 8 miesięcy.
Spotkałem się też z opiniami, że pierwsza wymiana powinna być po 3-5 tys? Insignie nie są docierane fabrycznie? rzeczywiście robiliście pierwszą wymianę tak wcześnie? Może ja już za długo jeżdżę na pierwszym oleju?
Pozdrawiam.

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

Post autor: P405 » 19 paź 2014, o 11:21

Wymieniaj nie ma co czekać.

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

Post autor: Cinek » 19 paź 2014, o 11:35

Ja wymieniam u siebie olej co 10-12 tys km, pierwsza wymiana byla po 6 tys km.
Jesli planujesz uzytkowac auto dlugo, i jest ono twoje, to polecam wymieniac olej max co 15 tys km ;)

fachpol

Re: Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

Post autor: fachpol » 22 paź 2014, o 08:08

dzwoniłem do serwisu opla, powiedzieli, że wskazana jest wymiana oleju na tzw. dotarciu po przejechaniu 3-5 tys km, natomiast jeżeli przejechałem już 10 tys to mam czekać do pierwszego przeglądu, lub patrzeć na wskaźnik żywotności oleju, a jaka jest różnica w tym, że przejechałem dodatkowe 5 tys od zaleconego przebiegu i teraz już nie ma sensu zmieniać tego oleju?

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

Post autor: Luk » 22 paź 2014, o 08:24

Nie słuchaj tych z serwisu, bo sami sobie zaprzeczają :) bo gdybyś miał przebieg do 5 tys. to zalecają wymianę ale jak więcej to już mówią czekaj. Dziwna to logika, nagle olej po 5 tys. dostaje drugie życie i może do 30 tys. wytrzymać. Wskaźnik żywotności nie bada jakości oleju tylko m.in. jak często odpalasz auto, jakie trasy pokonujesz itp. i na tej podstawie pokazuje zużycie oleju.
Ja mam zasadę że wymieniam co pół roku. przeważnie pokonuje ten sam dystans przez ten czas ale jednak nie później niż 15 tys.

Awatar użytkownika
Mario
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 14 maja 2013, o 19:40
Auto: Insignia Exlusive
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Warszawa-Bemowo
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

Post autor: Mario » 22 paź 2014, o 09:19

Ja co 5 - 7 tys. km , olej z ASO i jest ok


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

fachpol

Re: Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

Post autor: fachpol » 4 lis 2014, o 14:31

Witam ponownie, dzisiaj zmieniłem olej na Millers, przed zmianą zrobiłem płukankę, w związku z tym mam małe pytanko, co macie wpisane w książce serwisowej u siebie, u mnie zaznaczono "własny olej" zaznaczono normę a3 i tyle. Pytałem się czy nie może dopisać marki oleju o rodzaju, odpowiedź była negatywna, że nie może wpisać takiej adnotacji, bo nie wie właściwie co było w butelce, którą przywiozłem. Czy w razie czego nie będę miał problemów z ewentualną naprawą gwarancyjną dotyczącej silnika?
Pozdrawiam.

jaromat

Re: Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

Post autor: jaromat » 4 lis 2014, o 14:41

moga byc problemy

fachpol

Re: Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

Post autor: fachpol » 13 lis 2014, o 11:56

Narazie nie będę pisał, które to konkretnie ASO, chciałem sprawdzić co macie wpisane gdy przywozicie swój olej, jeżeli mogą być z tego problemy w przyszłości, będę interweniował w głównym oddziale firmy, która ma kilka ASO, m.in. w najbliższym dla mnie mieście (tam robiłem wymianę).
Pozdrawiam.

-- 13 lis 2014, o 11:56 --

Witam, napisałem do samego Opla, dzisiaj dostaję telefon, że zaznaczono prawidłowo. Nie wiem czy drążyć temat, póki co powiedziałem, że się z tym nie zgadzam i żeby pani, która obsługiwała moją sprawę skontaktowała się z kimś kompetentnym. Powiedziałem, że różni użytkownicy, którzy zmieniali olej w innych ASO mają wpisaną normalnie normę dexos2 oraz jaki olej został wlany, ona na to, że poszczególne ASO to indywidualna działalność i różnie podchodzą do tego tematu, rozmowę zakończyłem w ten sposób, że jak nie poprawią to wejdę na drogę sądową. Mam prośbę - jak ktoś może sprawdzić co ma wbite w książkę będę wdzięczny - szczególnie auta nowe na gwarancji, których właściciele zmienili olej na własny.

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

Post autor: Luk » 13 lis 2014, o 13:39

Przed pierwszą wymianą pytałem w ASO jak podchodzą do mojego oleju. Odpowiedzieli że wpisują ze jest norma dexos 2 ale marki oleju nie wiszą bo nie wiedzą co jest w butelce. W luźnej rozmowie stwierdził że mogą być problemy z ewentualnymi problemami z silnikiem i uznaniem tego na gwarancji. Ma dobrą sprawę mają rację bo znając podejście GM to pewnie zwalą winę na olej.

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

Post autor: P405 » 13 lis 2014, o 15:09

Jak dajesz oryginalnie zamkniętą bańkę to nie powinni się czepiać. Trzeba tylko zostawić na wszelki wypadek FV albo paragon od zakupu oleju. Olej ma spełniać dexos 2 i to jest ważne.

fachpol

Re: Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

Post autor: fachpol » 13 lis 2014, o 15:26

Oni się nie czepiali wlali olej po sprawdzeniu butelki i normy, ale problem pojawił się jak robił wpis w książce, gdzie nie chciał zaznaczyć dexos2.

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

Post autor: Luk » 13 lis 2014, o 16:07

P405 pisze:Jak dajesz oryginalnie zamkniętą bańkę to nie powinni się czepiać. Trzeba tylko zostawić na wszelki wypadek FV albo paragon od zakupu oleju. Olej ma spełniać dexos 2 i to jest ważne.
W Mysłowicach na giełdzie samochodowej jest punkt gdzie możesz kupić olej z beczki co nie jest dziwne, ale dziwne jest że w tym samym miejscu skupują zużyte butelki po olejach - ciekawe po co? Nie twierdzę że ktoś kupił podróbę, ale nikt nie wie co jest w środku. Najlepiej tak jak piszesz mieć dowód zakupu potwierdzający pochodzenie oleju.

fachpol

Re: Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

Post autor: fachpol » 14 lis 2014, o 09:52

Robi się coraz lepiej, po ponownej weryfikacji mojego zgłoszenia pan "kompetentny" poinformował mnie, że olej Millers nie spełnia normy dexos2 (sprawdzili na liście ich olejów) chociaż pisze inaczej na opakowaniu, jak ja mam im to udowodnić?

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

Post autor: Luk » 14 lis 2014, o 10:18

http://www.centerforqa.com/gm/dexos2-brands
Tam znajduje się wykaz kto ma certyfikat dexosa; albo http://www.gmdexos.com/ potem licencie i norma dexos 2.
Faktycznie nie ma tam Millersa :o

macsik

Re: Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

Post autor: macsik » 14 lis 2014, o 10:42

Strona polskiego dystrybutora - brak informacji w sekcji "charakterystyka" o oficjalnej aprobacie przy "dexos2" :/
http://www.millersoils.pl/produkty/prem ... e-c3-5w30/

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

Post autor: tomkod » 14 lis 2014, o 11:12

macsik pisze:Strona polskiego dystrybutora - brak informacji w sekcji "charakterystyka" o oficjalnej aprobacie przy "dexos2" :/
http://www.millersoils.pl/produkty/prem ... e-c3-5w30/
Unbenannt.JPG
Jednak ma
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

macsik

Re: Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

Post autor: macsik » 14 lis 2014, o 11:16

tomkod pisze:
macsik pisze:Strona polskiego dystrybutora - brak informacji w sekcji "charakterystyka" o oficjalnej aprobacie przy "dexos2" :/
http://www.millersoils.pl/produkty/prem ... e-c3-5w30/
Jednak ma
?? Gdzie Ty to widzisz? Adnotacja "oficjalna aprobata" widnieje tylko przy BMW i Mercedesie.

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

Post autor: tomkod » 14 lis 2014, o 11:42

NO w sumie nad tym się nie pochyliłem. Fakt, tej adnotacji nie ma.
Obrazek

fachpol

Re: Kiedy pierwsza wymiana oleju w nowym aucie?

Post autor: fachpol » 14 lis 2014, o 14:16

Koledzy, ta aprobata pisze przy XF Longlife, my lejemy EE, wystosowałem pismo do Millers, dlaczego nie ma tego oleju na oficjalnej stronie z licencjami dexos2.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”