--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Brak mocy po wymianie cewki 1.6T A16LET

ODPOWIEDZ
Ostry866

Brak mocy po wymianie cewki 1.6T A16LET

Post autor: Ostry866 » 20 kwie 2017, o 14:15

Witam jakiś rok temu w mojej insigni podczas jazdy auto nagle straciło moc i zaczęło pracować jak traktor. Ledwo dojechałem do ASO (jakieś 10km męczarni na 3 biegu). Diagnoza mechaników to cewka zapłonowa (nie palił na pierwszym cylindrze) Wymienili cewkę , świece i niby było ok ale jak tylko odebrałem auto to poczułem ze nie zbiera się tak samo jak wcześniej do momentu aż załączy się turbina. Wróciłem wiec do ASO zresetowali czujniki i żadnych błędów nie było. Po miesiącu odwiedziłem ich jeszcze raz - zrobili aktualizacje sterowania silnikiem i nic się nie zmieniło. Po paru miesiącach było jeszcze gorzej i kolejna wizyta stwierdzili ze podmienia jakaś cześć w turbinie (tzn coś sterującego turbina)i zobaczą czy pomoże. Nie pomogło. Wspomnę ze mieszkam w Anglii wiec może tu maja inne podejście do naprawy aut bo jak już sfrustrowany ich niewiedza zaproponowałem żeby zajrzeli w silnika a nie tylko komputer to oni ze maja swoje procedury.
Kłopot polegał na tym ze po wymianie cewki czułem brak mocy i przyspieszenia do momentu aż załączyła się turbina ...teraz po miesiącach jazdy czuje jak bym jeździł na gołym silniku bez turbo nie czuć żadnej różnicy. Jak ruszam to auto się przydusi jakby nie miało siły. Wyczuwam tez drobne wibracje silnika.

Jakieś pomysły? Nie znam się kompletnie na mechanice wiec poszukuje podpowiedzi która mógłbym podsunąć w ASO

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”