--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Koło zmiennych faz rozrządu Insignia A18XER 1.8 140KM

ODPOWIEDZ
adi_19-87

Koło zmiennych faz rozrządu Insignia A18XER 1.8 140KM

Post autor: adi_19-87 » 18 mar 2015, o 15:25

Witam.

Czy ktoś wymieniał już w swojej insigni koło zmiennych faz rozrządu ? Przy jakim przebiegu należy je wymienić, jakie sa objawy uszkodzonego. U mnie jest najechane 155 kkm i koło ZFR siedzi od nowości. Auto pracuje cicho i nie spadło na mocy. Ile km wytrzymyje takie koło ZFR może ktoś się orientuje?

pozdr.

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Koło zmiennych faz rozrządu Insignia A18XER 1.8 140KM

Post autor: Putridum » 23 mar 2015, o 18:42

byłem dzisiaj na ASO(przy ruszaniu jest ni to pisk ni to jęk) pan mechanik stwierdził że to najprawdopodobniej właśnie rozrząd, puki co nie odstawiam do serwisu bo nie mam drugiego środka lokomocji. Co do przejechanych km u mnie to 77 tyś. więc nie dużo.

adi_19-87

Re: Koło zmiennych faz rozrządu Insignia A18XER 1.8 140KM

Post autor: adi_19-87 » 29 mar 2015, o 16:42

Putridum i co tam u Ciebie z iśką wyszło ? rozrząd czy koło zfr ?

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Koło zmiennych faz rozrządu Insignia A18XER 1.8 140KM

Post autor: Putridum » 29 mar 2015, o 17:13

na razie nic - nie mam czasu odstawić autka do aso, po za tym mam to gdzieś co wyjdzie skoro jest gwarancja ;)

Airboozik
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 25 sie 2017, o 23:51
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Oświęcim
Otrzymał  piwo: 1 raz

Koła zmiennych faz rozrządu 1.8 A18XER

Post autor: Airboozik » 27 wrz 2017, o 12:36

Witajcie, mechanik wymienił mi wczoraj poprzednie KZFR, bo po nocy przy odpaleniu po sekundzie od rozpoczęcia pracy, przez sekundę słychać było taki charakterystyczny chrobot wydobywający się z silnika. Według diagnozy z internetu i rozmowach z mechanikami, problem jest z kołami zmiennych faz. Takie chrobotanie zaczęło się po wymianie oleju jednak nie wiem jak pracowało to wcześniej bo wymiana oleju nastąpiła tuż przed zakupem przeze mnie tego auta. Nie wiem czy wcześniej się tak działo. Podkreślam, że tylko przy rannym odpaleniu. Raz zrobiłem próbę, że przekręciłem rozrusznikiem tak żeby auto nie odpaliło. Później ponownie kręcąc już nie było słychać zgrzytu, czyli olej dopłynął. Przebieg udokumentowany 132 000 km. Sprawdzany został także luz zaworowy. na pierwszym dolotowym 0,22 poźniej 0.25 i w środkowym 0.27. Wylotowe wszystkie 0,30 więc w przyszłym tygodniu jedzie na gazowanie. Mechanik twierdzi, że według tego sprawdzenia faktycznie przebieg może tyle wynosić. Z książki wynika, że olej był co 15 tys. wymieniany, a pod pokrywą zaworów czyściutko i bez żadnych szlamów nagarów czy innego syfu.

Do rzeczy:

Wymiana kół nie pomogła. Elektrozawory nie są zasyfione (filtry siateczki), a mimo tego na zimnym rano jeszcze chrobocze przy odpaleniu. Macie jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Kolega podpowiada, że niektóre silniki miały zawory które zatrzymywały olej w górze silnika. Być może jest tutaj nieszczelność? Pytanie tylko czy istnieje w tym silniku takie rozwiązanie?

Być może olej jest nieodpowiedni? Wlany jest Total Quarz 5W30, ale nie wiem z jakim oznaczeniem, bo szczerze mówiąc widziałem chyba z 10 typów tego oleju. Czy może to być przyczyna, że olej nie robi takiej powłoki jaka jest potrzebna i olej spływa, a koła chodzą przez tę sekundę bez oleju? Najchętniej bym odessał ten olej i wlał nowy castrol edge z potrzebnymi normami dexos 2.

Będę wdzięczny za jakąś pomoc ekspertów :)

Buluś
Klubowicz
Posty: 406
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:32
Auto: Insignia 1.6T/ VC3,2
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Ożarów Mazowiecki
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: A18XER Koła zmiennych faz rozrządu

Post autor: Buluś » 28 wrz 2017, o 21:53

a koła jakie kupiłeś ? były dwa rodzaje koła ssącego - to raz, dwa kupiłeś INE China czy europejską ?
Posiadam części do Insigni, wykonuje dokładanie wyposażenia: grzane fotele, lusterka składane itp

Sprzedam Insignie 1.6Turbo moja prywatna 76 tys km przebiegu

Airboozik
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 25 sie 2017, o 23:51
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Oświęcim
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Koła zmiennych faz rozrządu 1.8 A18XER

Post autor: Airboozik » 2 paź 2017, o 20:47

Jedno koło INA Germany a drugie z innej firmy z noebieskim logo. Wymieniłem ten olej na dexos 2 i jakby dzień po dniu krócej chrobota. Dizsiaj pojechała do gazownika. Odbieram w pt rano jak wrócę z delegacji. Zojaczymy wtedy

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Buluś
Klubowicz
Posty: 406
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:32
Auto: Insignia 1.6T/ VC3,2
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Ożarów Mazowiecki
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Koła zmiennych faz rozrządu 1.8 A18XER

Post autor: Buluś » 9 paź 2017, o 22:15

jak chcesz zabić kolejne koła to lej GMa.. jak zależy Ci na ZFR to lej motula..
Posiadam części do Insigni, wykonuje dokładanie wyposażenia: grzane fotele, lusterka składane itp

Sprzedam Insignie 1.6Turbo moja prywatna 76 tys km przebiegu

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Koła zmiennych faz rozrządu 1.8 A18XER

Post autor: Bartol » 11 paź 2017, o 12:02

Chrobocze ponieważ silnik A18XER ma wadę konstrukcyjną i nie ma to związku z przebiegiem. Jeżeli klekot kół po porannym odpaleniu ustępuje po 1-2 sekundach to sygnał żeby przerzucić się na dobry olej spełniający normę dexos 2 przewidzianą dla tego silnika(oryginalny olej lany w trakcie gwarancji nie jest dobrej jakości). Po jakimś czasie klekot powinien ustać. Zniszczone koła klekoczą("dizlują" :D ) bez przerwy.
Silniki te były montowane m.in. w Chevroletach i odsyłam cię na forum gdzie po zapoznaniu się z tematami będziesz miał 100% wiedzy. Nie należy się tym przejmować, bo ten tym tak ma ;)
Przeczytaj:
http://www.chevi.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=4451
http://www.chevi.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=880
http://www.chevi.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=4796

exo0
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 24 paź 2016, o 10:54
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź/Działoszyn ok. Częstochowy/Wielunia
Otrzymał  piwo: 1 raz

Kfzr? - jakaś rada?

Post autor: exo0 » 16 lis 2017, o 19:51

Witam,

Panowie czy ja juz wariuje czy slychac tu KFZR? Olej w ten weekend zmieniam na Liqui Moly Top Tec 4600 5w30 oraz filtr Knecht xo401d (jakoś tak).

Podsyłam wam filmik.

Znaznaczam ze moja insignia to 1.8 a18xer po wymianie rozrządu.

Instalacja gazowa to Stag z wtryskiwaczami ACW.03 (wtryskiwacze iglowe, tak mi powiedziano. Charakteryzuja sie pracą klikaczy)

https://youtu.be/GgjWQlOx0Rg

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Kfzr? - jakaś rada?

Post autor: Bartol » 16 lis 2017, o 20:07

Diesel..., wygląda na to, że koła, ale to powinien ocenić ostatecznie mechanik. Poszukaj odpowiedniego tematu.

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Kfzr? - jakaś rada?

Post autor: rataj73 » 16 lis 2017, o 20:33

Mi to wygląda na cykające wtryski ale ogólnie to silnik chodzi jak diesel.
Wtryski możesz wykluczyć w minutę najpierw posłuchaj na benzynie później na gazie. Jeżeli przestanie cykać na gazie to wtryski od benzyny. Jeżeli na benzynie to wtryski od gazu. Jak nie ma różnicy to może zawory?
Ja obstawiam jednak wtryski.

exo0
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 24 paź 2016, o 10:54
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź/Działoszyn ok. Częstochowy/Wielunia
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Kfzr? - jakaś rada?

Post autor: exo0 » 16 lis 2017, o 20:40

Przebieg samochodu 120 tysiecy orginalny ASO, nie wiem jak dziala (w sensie jak słychać), innego 1.8 :/

Nie chciałbym widma wymiany kfzr. Słyszałem o sporych kosztach.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Kfzr? - jakaś rada?

Post autor: Bartol » 16 lis 2017, o 20:56

rataj73, tu nie chodzi o cykanie wtrysków. Akurat w tym silniku to również na benzynie słychać wtryskiwacze.
Chodzi o ten dźwięk diesla, który występuje zazwyczaj jak rozsypie się przynajmniej jeden wariator. Wpiszcie w yt "uszkodzone kzf opel" lub coś podobnego. Jest tego mnóstwo.
exo0, wymiana rozrządu to jedno, a kzfr to drugie :D

exo0
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 24 paź 2016, o 10:54
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź/Działoszyn ok. Częstochowy/Wielunia
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Kfzr? - jakaś rada?

Post autor: exo0 » 16 lis 2017, o 20:59

Jakie koszta wymiany z czesciami moga byc?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


Edit.

Nagrywane telefonem przylozonym do silnika btw.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Kfzr? - jakaś rada?

Post autor: Bartol » 16 lis 2017, o 21:36

Najpierw zdiagnozuj ostatecznie problem. Potem pytaj w warsztatach o ceny.
Jak miałeś zrzucony rozrząd to wymiana kół dodatkowo godzina roboty. Niewiele więcej pracy, tylko koszt wariatorów.
Jeśli to będą koła to wszystko trzeba jeszcze raz rozbierać. Raczej padło tylko jedno, ale wymień jedno to padnie drugie i znowu rozbieranko ;)

exo0
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 24 paź 2016, o 10:54
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź/Działoszyn ok. Częstochowy/Wielunia
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Kfzr? - jakaś rada?

Post autor: exo0 » 16 lis 2017, o 21:54

A jakie są koszta,gdy takowe koła padną ?

Przepraszam za lakoniczne pytania ;D uczę się mechaniki :)

@edit

Nie mam na myśli wymiany tylko jakie mogą być tego następstwa :)
Ostatnio zmieniony 16 lis 2017, o 22:01 przez exo0, łącznie zmieniany 1 raz.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Kfzr? - jakaś rada?

Post autor: Bartol » 16 lis 2017, o 22:01

Dwa koła firmy INA około 900 zł. Do tego robocizna trochę większa jak przy rozrządzie. Cenę znasz, bo robiłeś. Najpierw zdiagnozuj problem :D

EDIT:
Chyba ceny spadły. Widzę zestaw dwóch kół INA w okolicy 650 na aledro.

Buluś
Klubowicz
Posty: 406
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:32
Auto: Insignia 1.6T/ VC3,2
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Ożarów Mazowiecki
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Koło zmiennych faz rozrządu Insignia A18XER 1.8 140KM

Post autor: Buluś » 21 lis 2017, o 22:33

z tym że INY z allegro to INA mede china.. po za tym były dwa rodzaje koła chyba wydechowego i dobiera się je po vinie, jak się już robi koła ZFR to od razu trzeba zaopatrzyć się w nową uszczelkę pod pokrywę (trzeba ją odkręcać żeby zblokować wałki rozrządu). Do wymiany kół oczywiście trzeba już mieć blokady (do wymiany rozrządu nie są wymagane, druga sprawa skoro ściągnięta pokrywa to można sprawdzić luzy zaworowe (ważne na zimnym odstanym silniku najlepiej po nocy bez odpalania ! )
Posiadam części do Insigni, wykonuje dokładanie wyposażenia: grzane fotele, lusterka składane itp

Sprzedam Insignie 1.6Turbo moja prywatna 76 tys km przebiegu

Bartek1180
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 4 lut 2017, o 01:10
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Koło zmiennych faz rozrządu Insignia A18XER 1.8 140KM

Post autor: Bartek1180 » 7 mar 2018, o 16:35

Dołączę się do wątku. Właśnie wymieniłem wariatory bo miałem wyciek oleju. Po wymianie brak smarowania na jednym wariatorze tym górnym, dolny po odkrecrniu zaślepki zalany olejem górny prawie suchy , do tego silnik nierówno pracuje . Może spotkał się ktoś z podobną sytuacją?

-- 7 mar 2018, o 16:38 --

Dodam, że po rozlaczeniu wariatorow (wypieciu wtyczki ) silnik zaczyna równo pracować

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”